PETER HESS rentoutusmetodin peruskurssilla opiskelet pienryhmässä miellyttävästi rentoutuen!

HELSINKI
I-tasokurssi: Peter Hess - äänimaljahieronnan perusteet


TAMMIKUU 2020 I-taso
25-26.1.2020 / kurssi on täynnä / voit halutessasi ilmoittautua varasijalle

MAALISKUU 2020 I-taso
14-15.3. / ilmoittautumisia otetaan vastaan

TOUKOKUU 2020 I-taso
16-17.5. / ilmoittautumisia otetaan vastaan


Tervetuloa opiskelemaan ja löytämään äänen ja hiljaisuuden kautta oman mielen sekä kehon harmonia.
Kurssilla tustut harmonisten äänten maailman rajattomiin mahdollisuuksiin itsesi ja läheistesi hyvinvoinnin tukemiseksi!

PETER HESS ÄÄNIMALJAHIERONNAN HARJOITTAJIA SUOMESSA

ÄÄNIMALJAHIERONNAN HARJOITTAJA

Peter Hess Äänimaljahierontaa voi ammattimaisesti harjoittaa Loppuseminaari hyväksyttävästi suorittanut henkilö, joka on saanut Peter Hess instituutin kansainvälisen ammattitodistuksen mukaisen nimikkeen Peter Hess Äänimaljahieronnan harjoittaja.

Suomen Peter Hess akatemia tarjoavat jatko- ja täydennyskoulutusta valmistuneille.

Merkinnät alla olevassa valmistuneiden luettelossa:

PK = osallistunut päivityskoulutukseen

MASTER = osallistunut Master Class - jatkokoulutukseen  

SK = osallistunut sointukylpyohjaaja-koulutuksen.
 
LR = on osallistunut äänityöskentely lasten kanssa - koulutukseen 


¨Äänimaljahieronnassa maljat soivat keholla ja niiden värähtely ulottuu hyvin syvälle - jopa sinne minne hierojan sormet eivät ylety. Aika ja paikka menettävät merkityksensä äänen ja värähtelyn luodessa tilaa, keho ja mieli rentoutuvat ja rauhoittuvat. Harmoniset äänet ja keholla tunnettava maljojen värähtely luovat täysin uuden tunteen - uuden maailman, jossa totuus ja fantasia yhdistyvät ja jossa ei ole rajoja.¨

Toivotan Sinulle nautinnollisia hetkiä hellästi värähtelevien maljojen ja harmonisten äänten parissa! 
Anne Matero / Medi-Sound, Peter Hess Instituutin valtuuttama kouluttaja Suomessa.


Tammikuussa 2019 valmistuneet Peter Hess äänimaljahieronnan harjottajat

PETER HESS METODIN HARJOITTAJIA SUOMESSA

20.1.209 valmistuneet:
Takarivi:
Kristiina Lainisalo / Tuusula, kristiina.lainisalo@gmail.com, www.mium.fi
Ilona Maunuaho / SK, Jyväskylä, ilona.maunuaho@gmail.com
Satu Heino / SK, Mikkeli, satu.heino@satupaja.fi, satupaja.fi
Marika Hisinger / Söderkulla, marikahisinger@hotmail.com
Milla Holma / SK, Espoo, milla.holma@elisanet.fi
Pauliina Kuunkajo / SK,  Helsinki, pauliina.kuunkajo@saunalahti.fi, Hoitohuone: Kaskenpolttajantie 6B, 00670 Helsinki
Edessä:
Anne Matero / Peter Hess Akatemia Suomi
Petra Valkonen / SK, Mäntsälä, info@balanciapalvelut.fi, balanciapalvelut.fi
Anne Svenn / SK, Helsinki, anne@svenn.fi, www.sointu4.com

Virpi Kiviniemi / SK, Helsinki, virpi.kiviniemi@welho.com


21.1.2018 valmistuneet:
Anna-Liisa Pekkanen / SK, Lappeenranta, annaliisa.pekkanen@gmail.com 
Hanne Luoto / SK, Helsinki, hanneluoto@gmail.com
Seija Laakso / Porvoo, seija.laakso@kolumbus.fi
Kirsi Hanninen / Tampere, kirsi.hanninen123@gmail.com
Kirsti Vikki / SK, Helsinki, kirsti.vikki@kolumbus.fi
Nina Missing / Merikaarto, nina.missing@netikka.fi
Päivi Roiha / SK, Lempäälä, paivi@roihahdus.fi
Seija Huttunen / Mikkeli, seija.huttunen@live.fi
Mariela Sarkima / SK, Helsinki, mariela.sarkima@gmail.com
Anita Lehtimäki / SK, Tampere, anita.lehtimaki@gmail.com
Minna Salo / Helsinki, minnakhirvonen@gmail.com
Teija Hoikkala / SK, Salo, teija.hoikkala@gmail.com


22.1.2017 valmistuneita:
Tiina Pitkänen / SK, Helsinki, tiina@sielunkuu.fi, www.sielunkuu.fi
Satu Koronen / SK, Helsinki, satu.koronen@gmail.com
Irja Risulainen / SK, Kuopio, iitutuulia@gmail.com
Anne Tenhunen / SK, Kiuruvesi, anne.tenhunen8@gmail.com
Irina Bekker / SK, Helsinki, ippe.beksu@gmail.com
Anne Kervinen / SK, Vantaa, anne.kervinen@gmail.com
Virpi Tallqvist / SK, Helsinki, virpi.tallqvist@gmail.com
Birgitta Lehtinen / SK, Helsinki, birgitta.s.lehtinen@gmail.com
Vera Vaajanen / SK, Helsinki, vera.vaajanen@pp.inet.fi
Paula Vuorinen / SK, Hämeenkyrö, vuorinenpaula@gmail.com



24.1.2016 valmistuneita 
Elviira Samsonov / SK, Nivala, elviira.samsonov@omanetti.fi 
Johanna Rantanen / SK, Valkeakoski, Tampere, johanna.rantanen@co.inet.fi
Jutta Niala / SK, Helsinki, jutta.niala@joogaolemus.fi, www.joogaolemus.fi
Katja Aliranta / SK, Tampere, Nokia, katjaantoinette.aliranta@gmail.com
Kristiina Jumppainen / SK, MASTER, Helsinki, kristiina.jumppainen@introspekt.fi
Leena Brotherus / SK, Järvenpää, leena@suryayoga.fi
Marja-Riitta Laaksonen / Siuntio, laaksonenmr@gmail.com
Susanna Haverinen / SK, Kirkkonummi, Helsinki,Espoo, susanna.haverinen@elisanet.fi, www.voimalyhty.fi                                


Valmistuneita äänimaljahieronnan harjoittajia sekä 2011-2014 valmistuneita, jotka ovat osallistuneet ammattitaitoa ylläpitäviin jatko- ja päivityskoulutuksiin. 

PK=päivityskoulutus

MASTER=yksilöllisen/henkilökohtaisen äänimaljahieronnan erityiskoulutus



ESPOO
Marja Könönen 2015/ SK 
Ruskatie 1, 02970 Espoo
marja.kononen@hotmail.com
Puhelin 040 5185060

 
ESPOO
Merja Mäkelä / SK / 2016 PK
02650 Espoo
Puh. 040 5248199


HAAPAVESI 
Maarit Vähäsaari / SK
Hoitohelmi, Hakakuja 8, 86600 Haapavesi
maarit.vahasaari@luukku.com
Puhelin 0400 589481


HELSINKI
Tiina Pitkänen / SK ja MC
Sielunkuu tmi 
Koulutus- ja rentoutuskeskus Sointukylpylä
Malminkaari 23 B
00700 Helsinki

  
HELSINKI
Jutta Niala / SK
jutta.niala@joogalolemus.fi
Puh 040 5112066
 

HELSINKI
Seija Helin / SK ja LR, 2016 PK, 2018 PK
Puhelin 040 5269956
seija.kristalli@gmail.com
 

HELSINKI
Sari Suuronen / SK / 2016 PK, 2016 MASTER
Luuvaniementie 10 F 65, 00350 Helsinki
sari@enkelinsulka.fi
Puhelin 040 7002862


HELSINKI
Eija Tenhunen / SK
eija.m.tenhunen@gmail.com
Puhelin 040 5928008


HELSINKI/ESPOO
Teppo Ali-Mattila / SK
Puhelin 040 580 5584


HELSINKI
Tiina Mäenpää / 2016 PK
Puhelin 09 3234396 
Puhelin 040 7609116
tiina.maenpaa@helsinki.fi 
                                                                           

HELSINKI

Lena von Bonsdorff / LR ja SK, 2016 PK
Töölöntorinkatu 3 A 2
00260 Helsinki
Puhelin 050 5606392
lena.von.bonsdorff@gmail.com

  
HELSINKI/Töölö
Liisa Korhonen / SK, 2016 PK
Puhelin 045 6776234
liisa_korhonen@welho.com
 
  
HELSINKI
Tanja Pyy, 2016 PK
Syystie 1 M 83, 00780 Helsinki
Puhelin 050 5348504
tanja@pyy.me
 
 
HELSINKI/VANTAA
Riitta Haarnoja / SK, 2016 PK
Pallastunturintie 1 A, 01280 Vantaa
Puhelin 050 3628679
rentotusainailona@gmail.com

http://ainailona.com



HYVINKÄÄ
Sirkka Leinonen / SK, 2016 PK
Muncinkatu 72 as 15, 05800 Hyvinkää
Puhelin 040 4182906
siira.leinonen@gmail.com



 
JYVÄSKYLÄ 
Eija Levänen / PK 2016
Isokuja 10 A, 40520 Jyväskylä
Puhelin 040 5782095
eijalevanen@luukku.com 
 
 
JYVÄSKYLÄ
Minna Lähdepolku / LR / PK 2016
Haapalammentie 8, 40800 Vaajakoski
Puhelin 044 5992992
mpminnamaarit@gmail.com
 

JÄRVENPÄÄ
Elsa Kesti / SK, 2016 PK
Puhelin 044 3137380
elsa.kesti@gmail.com

  

KANKAANPÄÄ
Janika Vanhatalo / SK / 2016 MASTER
janika@rentona.fi
Puhelin 050 5271337


 
KERAVA
Leena Ilmarinen / SK ja LR, 2016 PK
Kulmalantie 13, 04200 KERAVA
Puhelin 050 5187404
leena.ilmarinen@kolumbus.fi
 
  
KIRKKONUMMI
Anne Pusa / SK, 2016 PK
Puhelin 040 7664327
annepusa@luukku.com
 
 
KOTKA
Sirpa-Liisa Ämmälä / SK, 2016 PK
Puhelin 040 7307953


KOUVOLA
Pia Ignatius / SK
pia.ignatius@hotmail.fi
Puhelin 0500 924996


KOUVOLA
Teija Mäkelä / SK, 2016 PK
Jokipellontie 4 A 1, 46900 Inkeroinen
Puhelin 040-5471551
teija.mkel@gmail.com


KUOPIO
Tuula Tarvonen / SK
Puhelin 044 2877700


KURU / SK, PK 2018
Virpi Autio
virpi.autio@gmail.com 
0408465551

LAHTI
Johanna Lindqvist
www.kraniofysio.com
lindqvist.johanna@gmail.com

Vapaudenkatu 4 A 1, 15110 LAHTI 

040 418 4132


LAPPEENRANTA
Marjo Vento
Tmi Elämännälkä
marjo.vento@elamannalka.fi
Puhelin 040 5910987


LOHJA
Kaija Luukkonen / SK, 2016 PK
Alatie 28-30 as 6, 90120 Karjalohja
Puhelin 0400 803127
kaija-luukkonen@luukku.com


LOHJA
Eija Tenhunen
Nummijärventie 453, 09120 Karjalohja
eija.m.tenhunen@gmail.com
Puhelin 040 5928008
 
   
LOVIISA
Birgitta Björklöf, 2016 SK
Ramsayntie 2 G, 07900 Loviisa 
Puhelin  040 5377536


MAALAHTI
Anne Herrgård / SK
Gingstigen 57 A (Oikotie 57 A), 66100 Maalahti
Puhelin 050 4663237


MIKKELI
Matleena Pulkkinen / SK
matleena.pulkkinen@gmail.com 


OULAINEN/YLIVIESKA
Birgitta Schroderus / SK
Matkanivantie 878, 86510, Matkaniva
birtsu@windowslive.com
Puhelin 044 2034362


OULU
Hanna Aarrekorpi / SK
Sound & Silence
info@soundsilence.fi
Puhelin:044 9801073


OULU
Katja Nikkanen / SK
Valtatie 16 as 14, 90500 Oulu
katjakuunvalo@gmail.com
Puhelin: 040 5659804


OULU 
Marja Tervahauta / SK
marja.tervahauta@elisanet.fi


OULU 
Pipsa Erika Niskakoski / SK
Puhelin 044 9715122


PORI
Janika Vanhatalo / SK
janika@rentona.fi
Puhelin 050 5271337
 

ROVANIEMI
Aili Rautiainen / SK
jatta.jaanummi@gmail.com
Puhelin 045 2678441

 
SALO
Nina Toivonen / SK
Puhelin 050 5411265


TAMPERE/NOKIA
Katja Aliranta / SK
kristallihoitola@gmail.com
045 8831477
 

TAMPERE/KUORTANE
Kristiina Hotti / SK
kristiina.hotti@gmail.com
Puhelin 040 5916391


TAMPERE/LEMPÄÄLÄ
Minna Murkka / SK
Uotintie 5, Lempäälä
Puhelin 040 7383279

 
 
TAMPERE
Sirpa Ulkuniemi, 2016 PK
Ahotie 20, 33800 Tampere
sirpa.ulkuniemi@gmail.com
sirpa.keiju@gmail.com
Puhelin 040 7075701



TUUSULA
Heli Taponen / SK
Puh. 0400 403740


TUUSULA
Outi Engström / SK
Välitie 22, 04340 Tuusula
huppiainen@gmail.com
Puhelin 045 6384536
 
 
VANTAA
Paula Pryl / SK ja LR, 2016 PK / 2016 MASTER
Ojahaanpolku 6 A 1, 01600 Vantaa
Puhelin 040 7206929


YLITORNIO
Sinikka Niemi / SK ja 2016 PK
Piilola 4, 95660 Ylitornio
sinikkaniemi55@gmail.com
Puhelin 044 9781562